TOMEX - SUPERSZKLARNIE

WYPOSAŻENIE SZKLARNI STALOWYCH

Tomex - Superszklarnie

WYPOSAŻENIE SZKLARNI STALOWYCH - Łódź

Do produkowanych szklarni stalowych ocynkowanych jako wyposażenie dodatkowe oferujemy:
Stoły i półki szklarniowe do całkowitej zabudowy wnętrza lub tylko po jednej stronie szklarni. Stół lub półka jest wygodnym miejscem do wykonywania drobnych prac jak np. przesadzanie, pakowanie lub miejscem do przechowywania drobiazgów i narzędzi. Stół można zamontować w tym samym miejscu wraz z półką lub pojedynczo – analogicznie półkę. Zabudowa szklarni stołami lub/i półkami znacząco zwiększa jej powierzchnię. Jest to szczególnie przydane dla miłośników kaktusów, hodowców sadzonek czy ziół. Wszystkiego co uprawiamy i przechowujemy w małych doniczkach, ale w dużych ilościach.
Stół szklarniowy ma wymiar 0,75×1,5m i montujemy go w dowolnym miejscu i po dowolnej stronie szklarni.
Półka szklarniowa ma wymiar 0,22×1,5m i montujemy ją w dowolnym miejscu i po dowolnej stronie szklarni. Stoły i półki można montować do szklarni o szerokości 2,63m/3m i przyściennej.

Rynny do odprowadzania deszczówki pozwalają na zbieranie wody z opadów co może znacznie ograniczyć koszty wody. Rynna wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo w kształcie litery „V” wraz z uchwytami z regulacją poziomu. Przy instalacji wybieramy kierunek spadu wody (najczęściej na tył szklarni) gdzie można podstawić beczki czy inne zbiorniki. Uchwyty rynien na szklarni montowane są co 1,5m (nie częściej).

Automaty termiczne do okien bardzo dobrze sprawdzają się w okresie dużych upałów i kiedy nie ma nas w domu, np. okresy urlopowe, długie weekendy itp. Zamontowany automat w formie teleskopu gazowego na sam otwiera i zamyka okno w szklarni. Nie wymaga żadnego zasilania. Urządzenie posiada lekką regulację za pomocą śruby sprężającej lub rozprężającej gaz dzięki czemu zwiększamy lub zmniejszamy jego czułość i moc. Najlepsze efekty daje instalacja automatów termicznych na wszystkich oknach szklarni, ale można też zakładać co drugie okno. W małych szklarnia gdzie mamy tylko dwa okna konieczne jest dla uzyskania przewiewu zainstalowanie dwóch otwieraczy okiennych.

Uniwersalne chodniczki do szklarni i tuneli foliowych czy rabat zewnętrznych, które zapewniają czystość, porządek w naszych uprawach i ułatwiają przemieszczanie się. W okresach obfitego podlewania pozwalają uniknąć błota i zachować czystość. Chodniczki wykonane są z barwionego na kolor szary prasowanego granulatu z recyklingu. Nie wymagają żadnej konserwacji. Jeden panel do dowolnego łączenia ma wymiary zewnętrzne 0,36mx1,20m. Można przycinać.

Opuszczenie drzwi do szklarni o szerokości 2,63m/3m i przyściennej. Za dopłatą istnieje możliwość wykonania szklarni z opuszczonymi drzwiami (nie przedłużonymi) o dowolny wymiar maksymalnie do 50cm z jednej lub dwóch stron szklarni. Przy zamówieniu klient zgłasza taką chęć i podaje dokładnie w cm o ile drzwi mają być opuszczone oraz czy z jednej czy z dwóch stron szklarni. Na zmontowanej szklarni nie ma możliwości wymiany i opuszczenia drzwi jak również wykonania tego w szklarni z drzwiami przesuwnymi czyli o szerokości 2,56m.

Ścianka działowa wewnętrzna szczególnie przydaje się w szklarniach o długości powyżej 4,5m-6m i większych. Pozwala przedzielić szklarnię w dowolnych proporcjach dzięki czemu uzyskujemy na jednej konstrukcji dwie osobne sekcje. Drzwi ścianki działowej wewnętrznej również za dopłatą można opuścić (nie przedłużyć) tak samo jak zewnętrzne drzwi do szklarni maksymalnie o 50cm. Opuszczenie drzwi dotyczy szklarni o szerokości 2,63m/3m i przyścienna – nie przesuwnych.

Druty do pnączy czyli systemy do podwiązywania pomidorów czy innych pnących roślin. Jest to proste lecz bardzo skuteczne rozwiązanie dzięki, któremu otrzymujemy po obu stronach szklarni po dwa rzędy stalowego drutu z regulowanym naciągiem. System ten jest stosowany do szklarni o długości do 8m.

Dodatkowe wyposażenie szklarni i tuneli foliowych pozwala na zmniejszenie ilości pracy przy uprawach jak również na zachowanie wygody i porządku oraz wygospodarowanie dodatkowego miejsca.

Więcej zdjęć w zakładce REALIZACJE.